Uczymy się!

W dniach 12-13.10.2023 uczestniczyliśmy w V Kongresie Diagnostyki Drzew!


UCZYMY SIĘ!

W październiku mieliśmy okazję uczestniczyć w V Kongresie Diagnostyki Drzew. To najwieksza w Polsce Konferencja poświęcona ocenie i biologii drzew, w której biorą udział cenieni europejscy specjaliści i eksperci.

W tym roku w Kongresie uczestniczyła Inka, która wzięła także udział w warsztatach poświęconych Architektonice Drzew oraz Drzewom Weteranom.

Tematy związane z biomechaniką drzew i ich architektoniką to dla wielu osób jeszcze nowość ale poznanie tajników rozwoju drzew, ich struktury i morfologii pozwala łatwiej zrozumieć procesy wpływające na ich kondycję i stabilność.

Drzewa sędziwe i weterani to także obszar naszych działań statutowych. Te wyjątkowe, doświadczone przez życie i często przez człowieka drzewa to unikalne mikrohabitaty dające schronienie ogromnej liczbie organizmów. To jednej najbardziej rzadkich ale i tez zagrożonych siedlisk przyrodniczych.

———————————————————–

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #PROO5. Komitet do spraw Pożytku Publicznego