O nas

Członkowie

Kajetan Stadtmüller

CZŁONEK ZARZĄDU

Miłośnik natury, ukończył certyfikowane szkolenie z ochrony systemów korzeniowych drzew, absolwent ASP wydziały Ceramika i Szkło oraz Arch. Wnętrz i Wzornictwo, witrażysta, starszy cechu Bractwo Rzemiosł Artystycznych. W Żywicy zajmuje się fotografią dokumentalną i artystyczną, komunikacją, interwencjami bezpośrednimi, współorganizuje pokaz filmów dokumentalnych w obornickim kinie “Dokument w Astrze”
kontakt: kajetan@zywica.org.pl
Paulina Sanecka

CZŁONEK ZARZĄDU

Przyrodniczka, ekolożka, artystka. Ukończyła Ochronę Środowiska o specjalności biologia środowiskowa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Na co dzień pracuje w Instytucie Drzewa jako koordynatorka projektów i edukatorka. Posiada uprawnienia Certyfikowanego Inspektora Drzew, Inspektora Nadzoru Dendrologicznego w procesie inwestycyjnym a także ukończony Kurs A – Wspinaczki drzewnej z zastosowaniem arborystycznych technik linowych.  Członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i Polskiego Towarzystwa Botanicznego. W Stowarzyszeniu zajmuje się inspekcją drzew, koordynowaniem prac i pisaniem pism wszelakich.
kontakt: paulina@zywica.org.pl

Marcin Król

CZŁONEK ZARZĄDU

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego na Politechnice Wrocławskiej. W Stowarzyszeniu zajmuje się nadzorowaniem inwestycji pod kątem ochrony drzew, analizowaniem dokumentacji projektowej oraz szukaniem alternatywnych rozwiązań mających na celu zachowanie równowagi ekologicznej w miastach. Poza działalnością mającą na celu ochronę drzewostanu interesuje się również problemami ładu przestrzennego.
kontakt: marcin@zywica.org.pl

Joanna Jaskólska - Inka

SKARBNIK

Kobieta przy kasie…naszej kasie. Pilnuje składek i wydatków. Dobra dusza Stowarzyszenia, szuka kompromisów i zawsze je znajduje. Z zamiłowania i wykształcenia astronom (UWr), potem działania na wielkich liczbach przeniosła w przestrzeń biznesową, finansową (studia podyplomowe z zarządzania finansami firmy, MBA). Od zawsze blisko natury (góry, woda, lasy, łąki).

Hanna Chełmońska

Zawodowo nie związana z ochroną przyrody. Zainteresowana problematyką zmian klimatycznych, działaniami zmierzającymi do utrzymania bioróżnorodności, wpływem natury na dobrostan ludzi. Wolny czas spędza najchętniej w lesie. W Stowarzyszeniu zajmuje się działaniami edukacyjnymi. 

Michał Sanecki

Ukończył kierunek Geodezja i kartografia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Geodeta uprawniony, pracuje przy różnych inwestycjach.  Absolwent studiów podyplomowych Ekologiczne i Integrowane Ogrodnictwo oraz Technologia Winiarstwa na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uczestnik projektu „Kosztela-tradycyjne sady”. Miłośnik drzew, początkujący tree hunter.  Interesuje się ogrodnictwem, agroleśnictwem, permakulturą. W stowarzyszeniu: podlewa drzewa.

Przemysław Kruszyński

 Nieprzeciętnie wrażliwy, choć nie wygląda. W Stowarzyszeniu troszczy się o to aby nikt się nie nudził. Z wykształcenia marynarz.

Aleksandra Osiecka

Architekt Krajobrazu, od 10 lat związana z branżą marketingu. Miłośniczka przyrody tej dzikiej, naturalnej i udomowionej, ograniczonej płotami ogrodów i brzegami doniczek. Kocha bioróżnorodność, więc nie kosi trawnika. Uprawia kwiaty i warzywa. W Stowarzyszeniu Żywica – odpowiedzialna za marketing.
kontakt: marketing@zywica.org.pl

Alicja Szajerka

Jestem nierodowitą oborniczanką. Do Obornik mnie przekonały drzewa i pagórki, a ja – rodzinę, której połowa bardziej miejskich krajobrazów już nie pamięta. Pracuję w banku, w wolnym czasie wybieram się w wyższe pagórki, a w stowarzyszeniu piszę, wysyłam, czekam na odpowiedź, wysiewam, sadzę, czekam na odpowiedź, podlewam, doglądam, czekam…

Skąd się wzieliśmy?

lipiec 2019
SPOTKALIŚMY SIĘ

Dokładnie wtedy spotkaliśmy się po raz pierwszy. Totalnie nieznajoma sobie grupa ludzi postanowiła zadziałać w obronie wycinki 120 drzew.

sierpień 2019
"Stop wycince drzew w Obornikach Śląskich"

Akcja "Stop wycince drzew w Obornikach Śląskich" przeciwko wycince drzew na potrzeby inwestycji drogowej.

wrzesień 2019
STOWARZYSZENIE ŻYWICA

Powstało Stowarzyszenie Żywica w Obornikach Śląskich.

14 stycznia 2022
STOWARZYSZENIE KRS

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Współpracujemy z:

Chcesz dołączyć?

Oprócz stałych członków Stowarzyszenie posiada liczne grono sympatyków, którzy pomagają nam w działalności angażując się w organizowane przez nas inicjatywy. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszej organizacji jako sympatyk napisz do nas!